אקי אבני, ערבייה ומתנחלת יילחמו בתעמולה הפלשתינית

משלחת של 80 ישראלים יצאה לארה”ב, אירופה ואפריקה • יציגו את העמדה הישראלית בתגובה לפעילות הפלשתינית בקמפוסים ברחבי העולם

שלמה צזנה

מתקפת הסברה ישראלית צפויה השבוע נגד “שבוע האפרטהייד” שיוזמים הפלשתינים בריכוזי צעירים בעולם. 80 ישראלים, בהם גם השחקן אקי אבני, מומחים לביטחון לאומי, עולים חדשים, ערבים-ישראלים ומתנחלים, יצאו השבוע ל-20 מדינות משלוש יבשות כדי לשוחח עם סטודנטים וכלי תקשורת ולהעביר את העמדה הישראלית.

המטרה בשיגור המשלחת שיזם שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין היא להציג את העמדה הישראלית לא בידי אנשי מקצוע, ולהוות כוח נגד אנשי ההסברה הלא רשמיים של הפלשתינים באוניברסיטאות הגדולות ברחבי העולם שמנסים לשכנע שישראל מפעילה אפרטהייד בשטחים.

“ההסברה הממשלתית המעונבת כבר לא רלוונטית במקומות האלה. זיהינו את התשתית האנושית שיכולה לבצע את השינוי – אנשים מהשטח שיפגשו עם הסטודנטים”, אמר גל אילן, דובר משרד ההסברה והתפוצות.

המסבירנים הישראלים יבקרו בצפון אמריקה, באירופה ובאפריקה. למרות האהדה הקבועה לישראל בארה”ב, בישראל לא מוותרים על הפעילות שם מאחר שהפלשתינים מנסים, במימון עצום של הליגה הערבית, לשנות את דעת הקהל לכיוונם ופועלים בעיקר בקמפוסים כדי להשקיע בדור המנהיגים והפקידים הבא. לדבלין נשלח השחקן אקי אבני, שכמו שאר המשתתפים, פועל בהתנדבות.

שי אטיאס, ראש תחום הסברה במשרד ההסברה והתפוצות, מוסיף: “מראש אמרנו לכולם: אתם יכולים לומר מה שאתם רוצים. לי ברור שצריך לתת להם חופש דיבור, אחרת זה אבוד. אנחנו לא באים לומר להם מה לומר, אלא איך לומר”.

בין כלי ההסברה: סרט שבו חיילים במחסום מאפשרים לאמבולנס לעבור, ומייד אחר כך הוא מתפוצץ.

הכתבה המלאה בישראל היום

Published: February 19, 2012
FavoriteLoadingAdd to favorites. To view your favorites click here
This video has 2 votes